1 etapas

Bakterijų įterpimas į dirvožemį

Biologiniai produktai skatina tiek jaunų augalų šaknų formavimąsi, tiek antžeminės augalų dalies augimą ir šis poveikis ilgalaikis. Bakterijų kolonijos augalo šaknų sistemoje suformuoja gyvybingumo „skafandrą“. Jos fiksuoja atmosferos azotą ir kartu atpalaiduoja fosforą iš dirvožemyje esančių netirpių junginių. Dėl sinergijos su augalu bakterijos papildomai stimuliuoja jo augimą, nes išskiria įvairius lengvai pasisavinamus hormonus ir rūgštis. Išaugus gerųjų bakterijų koncentracijai sumažėja žalingų mikroorganizmų kiekis, todėl augalai yra sveikesni.

Sėklų apdorojimas (vėlimas)

Ekonomiškai efektyviausia įterpti bakterijas į dirvą kartu su sėklomis – šias apveliant beicavimo metu. Sporų būsenos bakterijos beicams visiškai atsparios. Sėklas, jei jos bus naudojamos ekologiniuose ūkiuose, galima apvelti mikroorganizmais ir nebeicuotas. Pirkdami sertifikuotas sėklas dėl apdorojimo BIOMAS mikroorganizmais klauskite pardavėjo. Vos pasėjus bakterijos ima sparčiai daugintis ir dar iki sėkloms sudygstant susiformuoja didžiulės naudingosios kolonijos.

Produktai:

Pasėlių purškimas po sudygimo

Įterpti bakterijas purškiant taip pat yra veiksminga – sporos numigruos iki augalo šaknų sistemos ir ten ims sparčiai daugintis. Bakterijos gyvena ir dauginasi dirvožemyje, todėl purkšti reikėtų ankstyvosios dygimo stadijos augalus. Užpurškę „Biomas GROW“ būtinųjų priežiūros darbų metu padėsite pasėliams geriau pasiruošti žiemojimui ir galėsite ramiau laukti pavasario. BIOMAS sporų suspensiją galite maišyti su augalų apsaugos priemonėmis, todėl atskiro važiavimo nereikės. Rinkitės purškimą, kai velti sėklų neturite galimybės arba to daryti negalima (pavyzdžiui, rapsai).

Produktai:
GROW arba PROTECT
2 etapas

Gaivinamasis purškimas

žieminiams pasėliams

Nepaisant to, ar įterpėte bakterijas apdorodami sėklas, ar purkšdami sudygusius pasėlius rudenį, ar visai nenaudojote bakterinių preparatų, žieminius pasėlius pavasarį rekia praturtinti „Biomas GROW“. Bakterijų sporos, patekusios į dirvožemį, įsitvirtins želmenų šaknų sistemoje, ims sparčiai daugintis ir pamaitins augalus fosforu, kaliu ir azotu.

„Biomas GROW“ sudėtyje esančių bakterijų sporų mišinys pasižymi stipriomis azoto fiksavimo ir dirvožemyje esančio netirpaus fosforo ir kalio atpalaidavimo savybėmis. Bakterijų „atrakinti“ elementai yra lengvai ir efektyviai pasisavinami.

Purkšti pavasarį atsinaujinus vegetacijai pirmuoju purškimu (BBCH 11-32) maišant su skystomis trąšomis (KAS, srutomis, mikroelementais ir kt.) arba augalų apsaugos priemonėmis. „Biomas GROW“ mikroorganizmų komanda padės augalams efektyviau įsisavinti trąšas, greičiau regeneruoti ir sustiprėti po žiemos. Ūkiuose atliktų bandymų duomenimis, net kai bakterijų nebuvo įterpta rudenį, derliaus prieaugis siekė 4%/ha.

Produktai:
3 etapas

Augalinių liekanų skaidymas

skatinant humifikacijos procesus dirvožemyje

Organinės liekanos yra natūrali dirvožemio dalis. Šiaudai sukaupia maistinių medžiagų, kurias reikia grąžinti dirvai. Taip vyksta apykaitos ciklas. Dėl pažeistos bioįvairovės dirvožemyje trūksta mikroorganizmų, kurie efektyviai skaidytų šiaudus ir padėtų jiems virsti humusu.

 

Po derliaus nuėmimo prieš įterpdami augalines liekanas naudokite „Biomas ORGANIC“, skirtą visų tipų augalinių organinių liekanų (šiaudų, ražienų) skaidymui dirvožemyje. Naudojant preparatą atkuriamos natūralios dirvožemio savybės, didėja humuso kiekis, neleidžiama vystytis ant organinių liekanų likusiems patogenams. „Biomas ORGANIC“ sudėtyje yra trijų rūšių Trichoderma mikroskopinių grybų sporų: Trichoderma reesei BVO5, Trichoderma longibrachiatum BVO7 ir Trichoderma asperellum BVO6.

 

Produktai:
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį naudojantis Bioversio.lt Spauskite „Patvirtinti“, jei perskaitėte ir sutinkate su mūsų slapukų politika..