Po derliaus nuėmimo
ORGANIC

Laukų purškimas su ORGANIC po derliaus nuėmimo iki sėjos. Norma 0,1 l/ha.

Plačiau
Po derliaus nuėmimo
BBCH 0
Vegetacijos pradžia
GROW + PROTECT

Purškimas ant pasėlių po sudygimo kuo anksčiau (2-3 tikrieji lapeliai). Norma 0,1 l/ha.

Galima velti sėklą, norma – 0,4-0,6 l/t.

Plačiau
BBCH 0
BBCH 11-22
Žiema
Atsinaujinus vegetacijai pavasarį
GROW

Purškimas ant pasėlių atsinaujinus vegetacijai, kai tik galima įvažiuoti į laukus. Norma 0,1 l/ha.

Plačiau
Žiema
BBCH 22-29
Vasara
Po derliaus nuėmimo
BBCH 0
BBCH 11-22
Žiema
BBCH 22-29
Vasara
1

Augalinių liekanų skaidymas

po derliaus nuėmimo

Vegetacijos metu šiauduose augalai sukaupia maistines medžiagas (mikro ir makro elementus), kurias po derliaus nuėmimo privalu grąžinti į dirvą. Augalinių liekanų efektyvų skaidymą apsunkina staigiai atsiradęs didelis augalų biomasės kiekis, periodiškai sutrikdoma bioįvairovė t.y. tręšimas, žemės dirbimas, prasta sėjomaina, augalų apsaugos priemonių naudojimas ir tt. Gamtoje ligniną ir celiuliozę efektyviausiai skaido mikroskopiniai grybai. Norint naudingai išnaudoti augalines liekanas, būtina užtikrinti, kad po derliaus nuėmimo būtų pakankamas kiekis skaidytojų.

 

ORGANIC esantys Trichoderma reesei BVO5 ir Trichoderma longibrachiatum BVO7 mikroskopiniai grybai išskiria didelius kiekius celiuliozę ir ligniną ardančių fermentų, taip užtikrindami efektyvų augalinių liekanų skaidymą. Tokio skaidymo proceso metu mažinamas pagrindinių maisto medžiagų išsiplovimas bei užtikrinamas organinės anglies bei humuso kiekio didėjimas. Trichoderma asperellum BVO6 specifiškai veikia prieš ant augalinių liekanų esančius patogeninius mikroorganizmus – taip užtikrinama mažesnė patogeninių mikroorganizmų populiacija būsimuose pasėliuose.

 

Galimi panaudojimo būdai Jūsų technologijoje:

A // Derliaus nuėmimas → ORGANIC purškimas → žemės dirbimas (pvz. skutimas) → sėja

B // Derliaus nuėmimas → žemės dirbimas (pvz. skutimas) → ORGANIC purškimas (kartu su herbicidu) → sėja

C // Derliaus nuėmimas → ORGANIC purškimas (galimas mišinys su herbicidu) → sėja

Produktai:
2

Vegetacijos pradžia

Sėklos dygimo metu naudojamos grūde esančios maisto medžiagos. Vėlesniam augalo augimui ir vystymuisi, reikalingi dirvožemyje esantys arba su trąšomis įnešami maistiniai elementai. Atmosferoje esančio azoto augalai pasisavinti patys nesugeba, tačiau tai padaryti gali azotą fiksuojantys mikroorganizmai. Kitas svarbus elementas – fosforas. Prie fosforo cikliškumo ir prieinamumo esmingai prisideda specifiniai mikroorganizmai, kurie tirpdo aliuminio, geležies ar kalcio užblokuotus fosfatus. Nemažiau svarbus ir kalis. Šis elementas tarpininkauja vandens ir maistinių elementų apykaitoje tarp antžeminės augalo dalies ir šaknų. Kalis labai svarbus stiprinant žiemkentiškumą, kadangi skatina cukrų pasiskirstymą augale. Augalams prieinamą kalį taip pat atpalaiduoja mikroorganizmai. Fosforo ir kalio trūkumas žieminių augalų augimo ir vystymosi pradžioje stipriai paveikia augalus, padarytos žalos vėliau jau nebegalima ištaisyti net gausiai tręšiant. Rudenį būtina suformuoti stiprią ir gausią augalo šaknų sistemą – taip augalas apsirūpins maisto medžiagomis ir bus pasiruošęs žiemoti, priešingu atveju turėsite retą, neproduktyvų ir su mažu potencialu pasėlį.

 

GROW sudėtyje esančios bakterijos Bacillus megaterium BVO1 ir Bacillus subtilis BVO2 veikdamos šaknų zonoje fiksuoja atmosferinį azotą bei kartu atpalaiduoja fosforą ir kalį iš dirvožemyje esančių netirpių junginių. Dėl sinergijos su augalu, bakterijos papildomai stimuliuoja jo augimą bei išskiria įvairius lengvai pasisavinamus hormonus ir rūgštis.

 

Kitas svarbus aspektas augalų augimo pradžioje dirvoje esantys patogeniniai mikroorganizmai. Žemės ūkyje auginamiems augalams yra nuolatinis pavojus, nes ilgą laiką auginami dideli monokultūrų plotai. Svarbu suprasti ir žinoti anksti pasireiškusių ligų pasėkmes. Ligos apima tiek augalų produktyvumo ir kokybės sumažėjimą trumpuoju laikotarpiu (auginimo metai), tiek šios priežasties būsimus nuostolius ateityje (patogeniniai mikroorganizmai lieka lauke). Didžioji dalis ligų  plinta ne tik per užkrėstą sėklą, augalines liekanas, nesunaikintas piktžoles, orą, bet ir per dirvą.

 

PROTECT sudėtyje esantys mikroorganizmai Bacillus amyloliquefaciens BVO3, Paenibacillus polymyxa BVO4 ir Bacillus velezensis BVO9 stimuliuoja natūralų augalų imunitetą, šaknų zonoje sukuria apsauginį barjerą, kuris dirvožemyje slopina grybinės kilmės patogenus. Išaugus gerųjų bakterijų koncentracijai sumažėja žalingų mikroorganizmų kiekis, todėl augalai vystosi sveikesni.

 

Bakterijos gyvena ir dauginasi dirvožemyje, todėl rudenį purkšti reikėtų kai augalai turi 2-3 tikruosius lapelius. Išpurškę GROW ir PROTECT būtinųjų priežiūros darbų metu, padėsite pasėliams geriau pasiruošti žiemojimui.

 

Galimi panaudojimo būdai Jūsų technologijoje:

A // Ruošiant sėklą – su sėkla įnešti į hektarą 0,1 l GROW ir 0,1 l PROTECT. Jei sėjos norma 250 kg/ha, reikės po o.4 l/ t sėklos;

B //  Purškimas po sudygimo – 0,1 l GROW ir 0,1 l PROTECT. Produktai gali būti maišomi tarpusavyje, su skystomis trąšomis ar augalų apsaugos priemonėmis.

Produktai:
3

Atsinaujinus vegetacijai

pavasarį

Žiemos laikotarpiu vegetacijos procesai augaluose nevyksta, taip pat stoja ir mikroorganizmų veikla. Pavasarį dirvai pasiekus +4 °C temperatūrą, mikroorganizmų veikla atsinaujina. Tam, kad atsinaujinus vegetacijai augalų šaknų zonoje būtų tikslinių ir reikiamas funkcijas augalui padėsiančių užtikrinti mikroorganizmų privalu panaudoti GROW. Produkte esančios bakterijų sporos patekusios į dirvožemį ims sparčiai daugintis, įsitvirtins šaknų zonoje ir užtikrins azoto, fosforo bei kalio prieinamumą visos vegetacijos metu. Aprūpinus augalus prieinamais fosforu ir kaliu, šaknų sistema greičiau regeneruos ir vystysis, didės siurbiamoji galia, augalai bus mažiau jautrūs sausrai.

 

Panaudojimo būdas Jūsų technologijoje:

GROW purkšti pavasarį atsinaujinus vegetacijai pirmuoju purškimu (BBCH 22-29). Galima maišyti su skystomis trąšomis arba augalų apsaugos priemonėmis.

Produktai:
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį naudojantis Bioversio.lt Spauskite „Patvirtinti“, jei perskaitėte ir sutinkate su mūsų slapukų politika..