„Bioversio“ įkūrę biotechnologijų mokslininkai Stanislav Balion ir Arnoldas Jurys daugiau nei dešimtmetį specializuojasi biotechnologinių sprendimų ir dirvožemio gerinimo srityje. Nuo 2016 m. dėmesį sutelkė į žemės ūkio sektorių; tikslas – kurti ir gaminti efektyvius produktus tvaresnei augalininkystei.
„Bioversio“ komanda pažįsta dirvožemį mikroskopiniu lygmeniu ir žino, ko reikia, kad jis liktų gyvybingas ir derlingas – dabar ir daugelį metų ateityje. Daugiau nei 407 tiksliųjų ir gamybinių bandymų rezultatais patvirtinta, kad „Bioversio“ vystoma BIOMAS produktų linijos technologija kuria dvejopą išliekamąją vertę: ir didina derlių, ir gerina dirvožemį.
Vienu atžvilgiu esame išskirtiniai – patys kuriame technologijas ir produktus, atliekame tyrimus, kasdien rūpinamės gaminių kokybe. Palaikydami tiesioginius ryšius su ūkininkais ir agronomais kalbamės apie panaudojimą, aptariame rezultatus. Žinodami ūkininkų rūpesčius ir problemas nuolat svarstome naujų biologinių produktų idėjas, eksperimentuojame savo laboratorijoje, atliekame tyrimus ir bandymus Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų žemdirbystės institute.
Tikime, kad tvaresnė augalininkystė ateityje bus ne primetamas būdas ūkininkauti, bet įprastas. „Bioversio“ skiriame daug dėmesio naujų produktų kūrimui ir tikimės jau netolimoje ateityje pristatyti naujų efektyvių biologinių produktų, kurie ūkiams leis palaikyti derlingumą nebesirūpinant dėl pasekmių dirvožemio bioįvairovei, auginamų maistinių kultūrų kokybei.
Mikrobiologiniu požiūriu monokultūrų auginimas reiškia, kad dirvoje ima dominuoti tam tikros rūšies mikroorganizmai, o kiti nuslopinami arba žūsta. Taip menksta bioįvairovė – dirva praranda naudingus maistinius elementus, nelieka pakankamai mikroorganizmų, kurie galėtų konkuruoti su patogenais. Augalai tampa mažiau atsparūs ligoms. Neproporcingas tręšimas ir pesticidų naudojimas taip pat veikia dirvožemį nepalankiai.
Nuosavoje „Bioversio“ laboratorijoje vystome sprendimus, grąžinančius dirvožemiui gyvybingumą. Tvaresnis ūkininkavimas ne aukojant, o didinant derlių šiandien jau įmanomas!