Jei auginate žieminius rapsus, štai glaustas mikroorganizmų technologijos aprašymas.

Kai šių metų gausus ir su didele šiaudų biomase miglinių javų derlius jau nuimtas, prieš sėją verta panaudoti Biomas ORGANIC, tačiau jei produkto prieš sėją panaudoti nepavyko – nieko tokio – galima jį naudoti ir po sėjos taip inicijuojant organinių liekanų humifikavimo procesus (tinka visoms kultūroms!). Biomas ORGANIC gali būti maišomas su herbicidu, insekticidu ir/ar skystomis trąšomis, nerekomenduojame produkto maišyti kartu su fungicidu.

Rapsams sudygus (BBCH 11-29) kartu su augalų apsaugos priemonėmis naudokite Biomas UNIVERSAL ir Biomas GROW:

 • GROW fiksuoja atmosferinį azotą ir atpalaiduoja netirpų fosforą taip didindamas jo prieinamumą. Fosforas ankstyvuose tarpsniuose iš esmės didina šaknų sistemos formavimą
 • UNIVERSAL preparate esančios bakterijos prisideda prie organinių liekanų skaidymo ir mineralinio azoto surišimo, jį fiksuoja, taip pat turi specifinį aktyvumą prieš dirvoje esančius patogenus.

Labai svarbus veiksnys rapsų normaliai fiziologinei veiklai – gera aeracija dirvožemio šaknų sistemos zonoje. Biomas UNIVERSAL preparate esančios bakterijos ir Biomas ORGANIC preparate esantis grybas gerina dirvožemio struktūrą (dirvožemio agregatų sudėtį), todėl tiek rudenį tiek pavasarį pastebima didesnė papildomų šaknų masė ir plaukuotumas, o tai leidžia augalui apsirūpinti maisto medžiagomis iš rudens ir tinkamai pasiruošti žiemai. Taip pat pavasarį dėl mikroorganizmų bioįvairovės šaknų zonoje papildomos šaknys greičiau regeneruoja.

Svarbu yra tai, jog mikroorganizmai padeda išsaugoti iki 21% mineralinio azoto išberto rudenį, todėl tai yra ne tik efektyvus, bet ir aplinkai draugiškas sprendimas.

Taigi, jūsų pasirinkimas dar šį rudenį yra trys Biomas produktai ORGANIC, UNIVERSAL ir GROW. Ši technologija yra išbandyta tiek tiksliųjų bandymų metu LAMMC, tiek Lietuvos ūkiuose.

Tęsiant darbus pavasarį, atsinaujinus vegetacijai (BBCH 30-36), kartu su augalų apsaugos priemonėmis ir/ar skystomis trąšomis rekomenduojame naudoti Biomas GROW, kuris padės augalui greičiau „atsibusti“. Preparate esantys mikroorganizmai fiksuoja atmosferinį azotą ir atpalaiduoja netirpų fosforą, padeda įsisavinti neprieinamas maisto medžiagas esančias dirvožemyje.

Apibendrinimui, visa eilė privalumų naudojant minėtą Biomas produktus:

 • Efektyvesnis mineralinių trąšų įsisavinimas
 • Didesnė augalo ir šaknų masė
 • Teigiami dirvožemio struktūros pokyčiai
 • Didesnis augalų atsparumas stresinėms situacijoms
 • Optimalios dirvožemio fitosanitarinės savybės
 • Humifikacijos procesų dirvožemyje iniciavimas ir palaikymas
 • Augalui prieinamų azoto, fosforo, kalio ir kitų elementų kiekio didėjimas
 • Dirvožemio gyvybingumo, mikroorganizmų bioįvairovės didėjimas
 • 7-10% didesnis augalų produktyvumas