Po derliaus nuėmimo
Biomas ORGANIC

Laukų purškimas su Biomas ORGANIC po derliaus nuėmimo iki sėjos. Norma 0,1 l/ha.

Plačiau
Po derliaus nuėmimo
Žiema
BBCH 0
Vegetacijos pradžia
Biomas GROW + Biomas PROTECT

Purškimas ant pasėlių po sudygimo kuo anksčiau (2-3 tikrieji lapeliai). Norma 0,1 l/ha.

Galima velti sėklą: norma javams 0,4-0,6 l/t, norma pupiniams augalams 0,3-0,4 l/t.

Plačiau
BBCH 0
BBCH 11-29
Vasara
Po derliaus nuėmimo
Žiema
BBCH 0
BBCH 11-29
Vasara
1

Augalinių liekanų skaidymas

Vegetacijos metu šiauduose augalai sukaupia maistines medžiagas (mikro ir makro elementus), kurias po derliaus nuėmimo privalu grąžinti į dirvą. Augalinių liekanų efektyvų skaidymą apsunkina staigiai atsiradęs didelis augalų biomasės kiekis, periodiškai sutrikdoma bioįvairovė t.y. tręšimas, žemės dirbimas, prasta sėjomaina, augalų apsaugos priemonių naudojimas ir tt. Gamtoje ligniną ir celiuliozę efektyviausiai skaido mikroskopiniai grybai. Norint naudingai išnaudoti augalines liekanas, būtina užtikrinti, kad po derliaus nuėmimo būtų pakankamas kiekis skaidytojų.

 

Biomas ORGANIC produkte esantys Trichoderma reesei BVO5 ir Trichoderma longibrachiatum BVO7 mikroskopiniai grybai išskiria didelius kiekius celiuliozę ir ligniną ardančių fermentų, taip užtikrindami efektyvų augalinių liekanų skaidymą. Tokio skaidymo proceso metu mažinamas pagrindinių maisto medžiagų išsiplovimas bei užtikrinamas organinės anglies bei humuso kiekio didėjimas. Trichoderma asperellum BVO6 specifiškai veikia prieš ant augalinių liekanų esančius patogeninius mikroorganizmus – taip užtikrinama mažesnė patogeninių mikroorganizmų populiacija būsimuose pasėliuose.

 

Galimi panaudojimo būdai Jūsų technologijoje:

A// Tarpiniai pasėliai per žiemą → Biomas Organic purškimas → žemės dirbimas (pvz. skutimas) → sėja

B// Ražiena per žiemą → Biomas Organic purškimas → žemės dirbimas (pvz. skutimas) → sėja

C// Biomas Organic purškimas (galimas mišinys su herbicidu) → sėja

Produktai:
2

Vegetacijos pradžia

Sėklos dygimo metu naudojamos grūde esančios maisto medžiagos. Vėlesniam augalo augimui ir vystymuisi, reikalingi dirvožemyje esantys arba su trąšomis įnešami maistiniai elementai. Atmosferoje esančio azoto augalai pasisavinti patys nesugeba, tačiau tai padaryti gali azotą fiksuojantys mikroorganizmai. Kitas svarbus elementas – fosforas. Prie fosforo cikliškumo ir prieinamumo esmingai prisideda specifiniai mikroorganizmai, kurie tirpdo aliuminio, geležies ar kalcio užblokuotus fosfatus. Nemažiau svarbus ir kalis. Šis elementas tarpininkauja vandens ir maistinių elementų apykaitoje tarp antžeminės augalo dalies ir šaknų. Augalams prieinamą kalį taip pat atpalaiduoja mikroorganizmai.

 

Biomas GROW sudėtyje esančios bakterijos Bacillus megaterium BVO1 ir Bacillus subtilis BVO2 veikdamos šaknų zonoje fiksuoja atmosferinį azotą bei kartu atpalaiduoja fosforą ir kalį iš dirvožemyje esančių netirpių junginių. Dėl sinergijos su augalu bakterijos papildomai stimuliuoja jo augimą, bei išskiria įvairius lengvai pasisavinamus hormonus ir rūgštis.

 

Kitas svarbus aspektas augalų augimo pradžioje dirvoje esantys patogeniniai mikroorganizmai. Žemės ūkyje auginamiems augalams yra nuolatinis pavojus, nes ilgą laiką auginami dideli monokultūrų plotai. Svarbu suprasti ir žinoti anksti pasireiškusių ligų pasėkmes. Ligos apima tiek augalų produktyvumo ir kokybės sumažėjimą trumpuoju laikotarpiu (auginimo metai), tiek šios priežasties būsimus nuostolius ateityje (patogeniniai mikroorganizmai lieka lauke). Didžioji dalis ligų  plinta ne tik per užkrėstą sėklą, augalines liekanas, nesunaikintas piktžoles, orą bet ir per dirvą.

 

Biomas PROTECT sudėtyje esantys mikroorganizmai Bacillus amyloliquefaciens BVO3, Paenibacillus polymyxa BVO4 ir Bacillus velezensis BVO9, stimuliuoja natūralų augalų imunitetą, šaknų zonoje sukuria apsauginį barjerą, kuris dirvožemyje slopina grybinės kilmės patogenus. Išaugus gerųjų bakterijų koncentracijai sumažėja žalingų mikroorganizmų kiekis, todėl augalai vystosi sveikesni.

 

Bakterijos gyvena ir dauginasi dirvožemyje, todėl rudenį purkšti reikėtų kai augalai turi 2-3 tikruosius lapelius. Išpurškę Biomas GROW ir Biomas PROTECT būtinųjų priežiūros darbų metu, užtikrinsite maisto medžiagų prieinamumą visos vegetacijos metu bei pradiniuose vystymosi etapuose apsaugosite nuo dirvožemio patogenų.

 

Galimi panaudojimo būdai Jūsų technologijoje:

A// Ruošiant sėklą – su sėkla įnešti į hektarą 0,1 l Biomas GROW ir 0,1 l Biomas PROTECT. Jei sėjos norma 250 kg/ha, reikės po o,4 l/ t sėklos;

B// Purškimas po sudygimo – 0,1 l Biomas GROW ir 0,1 l Biomas PROTECT. Produktai gali būti maišomi tarpusavyje, su skystomis trąšomis ar augalų apsaugos priemonėmis.

Produktai:
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį naudojantis Bioversio.lt Spauskite „Patvirtinti“, jei perskaitėte ir sutinkate su mūsų slapukų politika..