Ligų priežasčių yra ne viena, o šiais metais susirūpinimui prielaidų gana daug. Praeitą žiemą nebuvo įšalo, liko didelė augalinių liekanų masė po derliaus nuėmimo – tai puiki terpė dirvožemio patogeniniams mikroorganizmams. Ligų židinių bei pažeidimų jau šį pavasarį pamatė daugelis ūkių. Prie ligų sukėlėjų gausėjimo dirvožemyje prisideda ir perteklinis azotinių trąšų naudojimas. Laimei, sprendimų kovai su patogenais yra, o jie aktualūs būtent dabar, nes ligų sukėlėjai dirvožemyje pavojingiausi tada, kai augalai dar maži ir silpni.

Antrus metus iš eilės laukuose lieka didelė augalinių liekanų masė su kuria ateina ir buvusio derliaus patogenai. Tuose laukuose, kur augalinės liekanos nebus humifikuotos, deja, bet ligų sukėlėjai iš buvusio derliaus pereis į būsimą ir vėl kels pavojų. Humusą formuoja negyvais audiniais mintantys mikroskopiniai grybai Biomas ORGANIC, kuriuos rekomenduojama panaudoti per 1 mėnesį po derliaus nuėmimo. Vienas iš trijų preparate esančių grybų skirtas specialiai patogeninių grybų parazitavimui.

Siekiant visapusiškai augalui padėti pasiruošti žiemos sezonui, reikia padėti ne tik suformuoti didelį ir tvirtą šaknyną augalams, bet ir jį apsaugoti nuo patogenų. Dauguma augalų ligų kyla iš dirvožemio, todėl su ligų sukėlėjais ten ir reikia pradėti tvarkytis iš rudens.

Kovai su ligų sukėlėjais dirvožemyje specialiai sukurtas trijų bakterijų preparatas Biomas PROTECT slopina augalų ligas sukeliančius grybus. Naudodami Biomas PROTECT galite užkirsti kelią ligų atsiradimui ant augalų. Preparato bakterijos įsitvirtina rizosferoje ir išskiria įvairius junginius: patogenų ląstelės sienelę ardančius fermentus (chitinazes, gliukanazes ir proteazes), peptidus, lakiuosius organinius junginius. Besidalydamos bakterijos kolonizuojasi šaknų zonoje ir išskiria sideroforus, todėl augalas lengviau pasisavina geležį, o patogenams jos ima stigti, tad nuslopinamas jų augimas.

Biomas PROTECT neleisdamas vystytis šaknų zonoje esantiems patogenams stimuliuoja augalų genus, atsakingus už natūralią imuninę sistemą, palaiko optimalias dirvožemio fitosanitarines savybes. Naudodami preparatą pastebėsite, kad augalai auga daug sveikesni, nes Biomas PROTECT skatina didesnį atsparumą ligų sukėlėjams, stresui. Trijų bakterijų rūšių sporų preparatas užtikrins, kad kovai su ligų sukėlėjais reikalingų bakterijų būtų pakankamai tada, kai reikia – prie augalų šaknų jų vystymosi pradžioje.

Žieminių rapsų ir javų pasėlius purkšti su Biomas PROTECT po jų sudygimo (BBCH 11-22), kad bakterijos patektų ant dirvožemio. Rekomenduojama maišyti su Biomas GROW šaknų sistemos ir šaknų siurbiamosios galios didinimui. Bakterijos yra sporų formos, todėl atsparios išoriniam ir UV poveikiui – jų nebūtina specialiai įterpti. Galima purkšti pasėlius bet kokiu oru, net ir per lietų, sporos numigruos iki augalų šaknų.