Įvairiais tyrimais nustatoma, kad dėl patogenų sukeliamų ligų, netenkama 16 %-20 % derliaus! Dauguma augalų ligų pasireiškia iki vėliavinio lapo arba iki žydėjimo. Kai jau augalas užkrėstas ir ligų požymiai matomi, žala jau padaryta, todėl su cheminėmis priemonėmis žala gali būti tik minimizuojama, bet žalingo poveikio derliui išvengti nebepavyks. Ligų sukėlėjai (patogenai) augalą pasiekia, kol šis dar yra jaunas – per augalo šaknis jo vystymosi pradžioje. Vasariniuose – pavasarį, o žieminiuose – rudenį! Ligų požymiai ant augalų lapų – išplitusio užkrato pasekmė. Norint užauginti sveikesnius pasėlius ir siekiant išnaudoti kuo didesnį jų potencialą, naudingiausia ūkininkui yra  ne kovoti su ligomis (kai jos jau pasireiškė), o su ligų sukėlėjais – tada, kai jie dar tik kėsinasi į augalą. 

Visai kitas reikalas, jei augalai net neužsikrėčia ir jiems nereikia kovoti su ligų sukėlėjais. Sveikas augalas savo resursus nukreipia ne kovai su ligomis, o produktyvumui. Tam, kad pasėliai būtų žymiai sveikesni, būtina sąlyga, kad šaknyno zonoje būtų tinkamas kiekis su patogenais gebančių kovoti bakterijų ir jos tai darytų efektyviai. Specialiai tokiam tikslui sukūrėme Biomas PROTECT, trijų bakterijų sporų suspenciją, kurioje yra net trys bakterijos skirtos kovai su plataus spektro grybinės kilmės patogenų gentimis, kaip Fusarium, Botrytis, Verticillium, Bipolaris. 

Nuotraukoje – Biomas PROTECT nuo Lietuvoje paplitusio, ligas sukeliančio Fusarium patogeno – ligų sukelėjas nepatenka į zoną, kurioje yra Biomas PROTECT.

Nuotraukoje – Biomas PROTECT nuo ligas sukeliančio Bipolaris patogeno – ligų sukelėjas nepatenka į zoną, kurioje yra Biomas PROTECT, o apačioje, bakterija neturinti antipatogeninio poveikio.

Nuotraukoje – Biomas PROTECT nuo ligas sukeliančio Fusarium, tik dar vienos atmainos patogeno – ligų sukelėjas nepatenka į zoną, kurioje yra Biomas PROTECT.

„Bioversio” mokslininkų atrinktos bakterijos preparate Biomas PROTECT, yra kilusios iš dirvožemio, pasižymi specifiniu veikimu ir efektyviai kovoja su dirvožemio patogenais. Preparate nėra jokių kitų priedų, todėl žinosite, kad veikia būtent Biomas PROTECT bakterijos. Dėl to, kad „Biomas” produktų bakterijos yra sporinės, todėl juos naudoti ūkyje paprasta ir lankstu: galima maišyti su visais cheminiais produktais ir skystomis trąšomis.

Kaip naudoti?

Vasariniuose pasėliuose purkšti pasėlius po sudygimo iki augalo kūmijimosi pabaigos, kad PROTECT bakterijos patektų ant dirvožemio (BBCH 11-29). Galima maišyti su AAP arba skystomis trąšomis.

Galima su PROTECT ir apdoroti sėklą, tačiau reikia išlaikyti rekomenduojamą 0,1 l/ha normą. Galima maišyti su cheminiu beicu (bakterijos yra sporinės būsenos).

Žieminiuose pasėliuose naudojimas toks pat, tik rekomenduojama išpukšti po sudygimo (BBCH 11-22) arba apdoroti sėklą.

Biomas PROTECT įsigyti galite pas mūsų produktų platintoją „Baltic Agro” arba mūsų internetinėje parduotuvėje.