Mineralines maisto medžiagas dirvožemyje palyginkime su automobilio degalų baku. Turint pilną degalų baką ir siekiant nuvažiuoti kuo toliau, reikia maksimaliai taupiai važiuoti ir riboti greitį. Kai degalai baigiasi, automobilis turi sustoti degalinėje ir pasipildyti naujų degalų, tik tada važiuos toliau ir – vėl ribotu greičiu. Taip pat yra ir su mineralinėmis maisto atsargomis dirvožemyje – jų kiekis nuolat kinta. Kol jų yra, augalai maitinasi, bet kai tik jų sumažėja, šaknynas ir kartu augalai „lėtina greitį“, todėl prikaupia mažiau maisto medžiagų.

O dabar įsivaizduokite, kad automobilyje nuolat palaikomas pilnas degalų bakas per visą ilgą kelionę. Nesvarbu, kiek važiuoji ir kokį svorį veži, automobilio bakas vis tiek visada pilnas! Tokiu atveju nereikėtų rinktis taupaus važiavimo režimo ir lėtinti greičio – kelionės tikslas būtų pasiektas greičiau. Kelionėje pilno degalų bako išlaikyti neįmanoma, tačiau dirvožemyje Biomas GROW bakterijos būtent tai ir daro su maisto medžiagomis augalų šaknims.

Dirvožemis tampa tarsi maisto medžiagų baku, kuris nuolat išlaikomas pilnas, todėl augalai, nejausdami jų trūkumo, augina didesnę šaknų masę ir prikaupia daugiau medžiagų žiemai.

Kaip tai įvyksta

Bakterijos, kurios fiksuoja azotą iš atmosferos ir tirpina fosforą ir kalį augalams, pačios maitinasi cukrumi, kurį gauna iš augalų šaknų. Vyksta mainai – šaknys duoda maisto bakterijoms, o šios joms fiksuoja ir tirpdo maisto medžiagas. Tokiu būdu augalų šaknims maistas jau mineraline forma pasiekiamas visąlaik – nebėra „alkio duobių“ kai maistas baigiasi, ar eina į pabaigą.

Jei naudosite Biomas GROW rudenį sudygus augalams, šaknys nebejaus maisto medžiagų trūkumo – vystysis žymiai geriau. Šaknų sistema bus didesnė, tankesnė, plaukuotesnė – didės šaknų siurbiamoji galia ir augalai prikaups daugiau maisto žiemai. Efektą pamatysite po dviejų-trijų savaičių (priklausomai nuo oro) išrovę ir palyginę šaknis su tomis, kur nebuvo naudotas preparatas.

Kaip pamatyti poveikį?

Po dviejų-trijų savaičių (priklausomai nuo oro) išraukite atsitiktinai parinktus augalus ir palyginkite šaknis su tomis, kur nebuvo naudotas preparatas. Matysite, kad su Biomas GROW šaknų sistema yra didesnė – tankesnė ir plaukuotesnė. Jei siekiate „ūkio sąlygomis” pasidaryti bandymą, tai produktą bandykite tame pačiame lauke kur paliksite ir kontrolę. SVARBU: pirma reikia pravažiuoti kontrolę, tada sustoti likus tiems hektarams, kur bandysite ir tik tada supilti „Biomas GROW” į purkštuvą. Darant atvirkščiai, bake liks bakterijų, kurios duos kontrolei foninį efektą, t.y. bakterijų šiek tiek gaus ir kontrolė, todėl palyginimas nebus realus ir jūsų bandymas nepavyks. Tinkamai panaudojus šaknų skirtumą matysite. Pasidalinkite savo palyginamosiomis nuotraukomis su mumis ir galbūt mes jus apdovanosime.

Naudojimas

  • Purkšti žieminius pasėlius po sudygimo, BBCH 11-22
  • Galima purkšti per lietų
  • Galima maišyti su kitomis priemonėmis
  • Kaina 14 Eur + PVM / ha

Norėdami įsigyti, susisiekite.