Pagal Europos Komisijos siūlomą įgyvendinti strategiją „Nuo ūkio iki stalo“ iki 2030-ųjų bus siekiama 50 proc. sumažinti pesticidų ir 20 proc. trąšų naudojimą žemės ūkyje. Tokie tikslai susiję tiek su vartotojų sauga, tiek siekiant spręsti globalias ekologines problemas. Be kita ko, norima sumažinti maistinių medžiagų netekimą ne mažiau kaip 50 proc. kartu užtikrinant, kad nenukentėtų dirvožemio derlingumas. Taip pat EK aiškiai ir nedviprasmiškai įvardina, kad „Komisija rems ES ekologinius ūkius, siekdama, kad iki 2030 m. jie sudarytų 25 proc. visų ūkių”.

Ūkininkams reikės strategiškai planuoti pokyčius ir čia didelė pagalba yra mikroorganizmai. Iš lietuviško dirvožemio išskirtuose ir Lietuvoje gaminamuose BIOMAS produktuose esančiais mikroorganizmais galima žymiai padidinti dirvos gyvybingumą, humusingumo rodiklius ir pagerinti naudojamų trąšų efektyvumą, taigi, sudaryti sąlygas su mažesniu jų kiekiu išlaikyti norimą derlingumą ar net jį padidinti.

Ne vienas Lietuvos žemdirbys savo auginimo technologijose jau keleri metai naudoja BIOMAS produktus ir jau sukaupė patirties šioje srityje, kuri labai vertinga pereinant prie tvaresnio ūkininkavimo. Tikslieji ir gamybiniai bandymai rodo, kad įvedant BIOMAS mikroorganizmus galima tikėtis 7-9% derliaus priedo!

Tinkamas laikas pasiruošti BIOMAS įvedimui į vasarinių pasėlių auginimo technologiją.

Jūsų maksimali investicija į pirmą pilnos technologijos dalį – veliant sėklas trim BIOMAS produktais – 10,50 Eur/ha, tačiau dabar ji gali būti – tik 8,75 Eur/ha pasinaudojus dabar siūlomu mūsų partnerio „Linas Agro” pasiūlymu.

  • BIOMAS Grow – atmosferinio azoto fiksavimui, netirpaus fosforo ir kalio prieinamumui didinti
  • BIOMAS Universal – dirvožemio struktūros gerinimui, efektyvesniam trąšų pasisavinimui
  • BIOMAS Protect – fitosanitarinių dirvožemio savybių gerinimui, augalų imuniteto ligoms didinimui

Veliant sėklą, bakterijų kolonijos aplink kiekvieną sėklą suformuoja tam tikrą gyvybingumo „skafandrą“. Vos pasėjus sėklas į dirvą, bakterijos ima sparčiai daugintis ir iki sėklai sudygstant šaknų zonoje jau susiformuoja „gerųjų“ bakterijų kolonijos, kurios didina konkurenciją dirvoje esantiems patogenams dėl to didėja augalų produktyvumas.

Iki pilnos technologijos trūksta antros dalies – prieš arba po vasarojaus sėjos su artimiausiu purškimu (negalima maišyti tik su fungicidais) panaudoti BIOMAS Organic – visų kultūrų organinių liekanų skaidymui ir mineralinių medžiagų prieinamumui didinti – kuriam taip pat galios speciali kaina – 10 Eur/ha vietoj 14 Eur/ha pasinaudojant pirmosios dalies pasiūlymu.