Viena svarbiausių augalo produktyvumo sąlygų – šaknų išsivystymas. Gausesnis ir plaukuotesnis šaknynas turi didesnę siurbiamąją galią, todėl geba geriau pasisavinti maisto medžiagas iš dirvožemio ir daugiau jų sukaupti augalui, kad šis būtų gerai pasiruošęs žiemos sezonui.

Nuo to, kiek augalo šaknys besivystydamos gali pasiekti jiems prieinamų maisto medžiagų, ir priklauso kaip augalas rudenį formuoja šaknų sistemą. Gerai žinome, kad už nenutrūkstamai paduodamą maistą atsakingos specialios bakterijos. Jei jų rudenį, kai augalai vysto šaknyną, dirvožemyje bus pakankamai, augalai geriau maitinsis ir išvystys gausesnį ir plaukuotesnį šaknyną. Mitybinių Biomas GROW bakterijų poveiksi – tankesnės šaknys ir didesnė jų sistemos masė.

Štai kelios sudygusių rapsų nuotraukos iš „Bioversio” demonstracinių gamybinių laukų Kauno, Šiaulių ir Mažeikių rajonuose. Kairėje – kontrolė, dešinėje – rapsai, kur naudotas Biomas GROW. Pastebėsite, kad antžeminė dalis nesiskiria, tačiau šiuo metu svarbiau tai, kas vyksta dirvožemyje. Galima pamatyti, kad demonstraciniame lauke su Biomas GROW dominuoja augalai su didesne šaknų sistema. Tad augalai (ir rapsai, ir kviečiai) geriau maitinsis rudenį ir peržiemos.

„Bioversio” demonstracinis laukas Kauno r., kairėje – kontrolė, dešinėje – su Biomas GROW

„Bioversio” demonstracinis laukas Šiaulių r., kairėje trys augalai – kontrolė, dešinėje trys – su Biomas GROW

„Bioversio” demonstracinis laukas Mažeikių  r., kairėje keturi augalai – kontrolė, dešinėje keturi – su Biomas GROW

Trąšos – mums įprastas, gerai žinomas ir pasiteisinęs būdas pamaitinti augalus. Taip pat žinome, kad dalis nepanaudotų trąšų pereina į netirpią formą arba išsiplauna. Dalį tokio išsiplovimo galime sustabdyti, o tai, kas tapo netirpūs – ištirpinti specialių bakterijų dėka su Biomas GROW. Taip anksčiau naudoti maisto elementai vėl sugrąžinami augalų mitybai.

Kuo Biomas GROW bakterijų veikimas skiriasi nuo trąšų? Patręšus dirvožemį, trąšos ima eikvotis ir jų kiekis nuolat mažėja, o bakterijos šaknų zonoje dauginasi ir nuolat papildo N, P ir K tada, kai augalo šaknims jų prireikia. Be kita ko, Biomas GROW bakterijos fiksuoja azotą iš atmosferos ir taip papildomai jo įneša į dirvožemį.

Standartinę ūkio technologiją papildžius Biomas GROW galima pasiekti puikių rezultatų – gaunamas 7–9 % didesnis derlius arba galima kompensuoti 23 proc. trąšų sumažinimo. Bandymų rezultatus pagal kultūras ir metus galima nesunkiai rasti „Bioversio” interneto svetainėje.