Norėdami apdoroti organines liekanas ūkininkai turi du pasirinkimus: jas humifikuoti arba mineralizuoti. Mineralizuojamos organinės liekanos suskaidomos iškart iki pavienių elementų, o ne humuso. Taip dirvožemyje greitai atsiranda maisto medžiagų, kurias kažkas turi greitai suvartoti. Augalai to padaryti negali, nes dar yra per maži, tarpiniai anglies junginiai nesiformuoja, todėl maisto medžiagos neišsaugomos – jos arba išgaruoja arba išsiplauna, o anglis keliauja į atmosferą kaip CO2. Ankstyvosios mineralizacijos metu laimi tik patogenai – jiems daugintis maisto – daugiau nei pakanka!

Tuo tarpu humifikavimo metu liekanos suskaidomos iki tarpinių junginių, kurie sugeba išlaikyti medžiagas dirvožemyje biologinės formos – kaip humusą. Humusas – tai tarsi medžiagų saugykla dirvožemyje. Augalai gali jas paimti vertingosios mineralizacijos metu pavasarį – tada, kai jiems labiausiai reikia augimui ir per visą vegetaciją.

Humusui susidaryti reikia mikroskopinių grybų, kurie skaido negyvus audinius. Būtent šie mikroorganizmai ir sudaro Biomas ORGANIC. Be to, šio preparato sudėtis papildyta grybais, kurie nukonkuruoja patogenus.