Apie bandymą

„Biomas“ technologijos bandymai buvo pradėti 2019 m. Šiame ūkininko Remigijaus lauke, Namišiuose, Pasvalio rajone 2019-2020 metais buvo auginti žieminiai kviečiai. Po derliaus nuėmimo augalinės liekanos apdorotos „Biomas ORGANIC“ prieš žemės dirbimą. 2021 m. buvo pasėti vasariniai miežiai.

2019-2020 m. žieminių kviečių bandymo rezultatas

Kontrolės derlingumasDerlingumas su „Biomas" technologijaDerliaus priedas, t/haDerliaus prieaugis, %
8,86 t/ha9,68 t/ha0,82 t/ha+9,2%

Vasarinių miežių bandymo technologija

Kontroliniame variante „Biomas” produktai nenaudoti.
Tręšimas ir pasėlių priežiūros darbai abiejuose variantuose vienodi.

„Biomas“ variantas:

  1. Augalinės liekanos apdorotos iš rudens – po derliaus nuėmimo prieš žemės dirbimą – su „Biomas ORGANIC“.
  2. Vasarinų miežių sėkla apdorota su „Biomas GROW“ ir „Biomas PROTECT“.

Tarpiniai rezultatai / 2021 m. gegužės 22 d.

Pirmas vizitas po sudygimo. Antžeminė augalų dalis ir lauko sudygimas panašūs. Iškasus augalus akivaizdžiai matosi šaknyno skirtumai. Artimiausiu metu papildysime nuotraukomis, kaip atrodo Remigijaus apdorota sėkla ir kaip toliau vystysis augalai.

Plačiau apie mikroorganizmų naudojimo naudas skaitykite čia.

Kviečiame užsukti į lauko dienas.

 

Ūkininkų atsiliepimai

Kooperatyve naudojame „Bioversio“ mikroorganizmus ir vykdome gamybinius jų bandymus. Matome, kad augalai vystosi geriau, o pasvėrę bandomųjų plotų derlių pastebime prieaugį. Taip pat esame patenkinti, kad įmonė ne tik kuria, gamina produktus, tačiau ir juos bando: lankosi ūkininkų laukuose, vegetacijos metu atlieka palyginimus, pateikia palyginimų analizes, siūlo preparatų naudojimo kombinacijas.

Manome, kad ilgainiui mikroorganizmų gamybiniuose pasėlių plotuose bus naudojama vis daugiau.

 

Aldas Gedvila
ŽŪK „Šiaurės aruodai” direktorius, agronomas
Aldas Gedvila

Įmonėje „Bioversio“ sutikau tikrus profesionalus, kurie gilinasi į konkretaus ūkininko situaciją, siūlo tinkamiausią jam sprendimą. Jie – savo reikalo entuziastai ir gyvena tuo, ką daro! BIOMAS preparatai yra veiksmingi mano ūkiui, o prireikus tikrai kreipsiuosi į įmonės specialistus patarimo.

Simonas Barzda
ŽŪK „Panevėžio aruodas” valdybos pirmininkas ir ūkininkas
Simonas Barzda

Nuolat atliekame tiksliuosius lauko tyrimus, siekdami patvirtinti „Bioversio” gaminamų produktų veiksmingumą įvairiems žemės ūkio augalams. Analizuodami sukauptus tiksliųjų lauko tyrimų rezultatus, matome, kad „Bioversio“ BIOMAS produktai ir jų deriniai turi teigiamą poveikį kokybiniams augalų produktyvumo rodikliams. Tai leidžia pasiūlyti rinkai inovatyvius sprendimus, kurie padeda pasiekti stabilesnį ir rentabilų augalų produktyvumą.

Dr. Virmantas Povilaitis
LAMMC Žemdirbystės instituto Augalų mitybos ir agroekologijos skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas
Dr. Virmantas Povilaitis

Buvau daug girdėjęs apie mikroorganizmus, tačiau tuomet rinkoje siūlyti preparatai manęs neįtikino. Po to, kai pirmą kartą panaudojau BIOMAS produktus purkšdamas laukus ir pastebėjau teigiamus rezultatus, nusprendžiau naudoti juos ir toliau ne tik purškimui, bet ir sėkloms apdoroti. Ūkio technologijoje naudoju keletą kombinacijų su „Grow“ ir „Protect“ produktais. Šie preparatai man padėjo gauti didesnį derlių ir sustiprinti augalus prieš žiemą.

Otas Sukarevičius
ŽŪK „Joniškio aruodas“ ūkininkas
Otas Sukarevičius
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume Jūsų patirtį naudojantis Bioversio.lt Spauskite „Patvirtinti“, jei perskaitėte ir sutinkate su mūsų slapukų politika..